adres: Galeria Ursynów ul. KEN 36
lokal nr 102, pierwsze piętro
lub: Osiedle Marina Mokotów
ul. Przejazd 4 lok.8 kontakt
  
Główne zasady
Określany często mianem "masażu idealnego", tajski masaż Nuat Boran sięga swymi korzeniami głęboko w filozofię buddyjską. Po dziś dzień wiele buddyjskich świątyń na terenie Tajlandii prowadzi szkoły masażu, a w codziennym życiu Tajów masaż, jako jedna z technik medycyny naturalnej, zajmuje istotne miejsce. Masaż tajski należy do rodziny orientalnych technik terapeutycznych, opartych na teorii przepływu energii wewnątrz ludzkiego ciała ( teoria energetycznych linii Sen, w pewnym stopniu analogicznych do chińskich meridianów czy hinduskich nadi ) i konieczności zachowania równowagi energetycznej. Jest pod tym względem podobny do chińskiego masażu Tui Na, hinduskiego masażu ajurwedycznego i japońskiego masażu Shiatsu. Wyraźnie zauważalny jest również wpływ charakterystycznych dla jogi metod oddechowych i rozciągających.

Wszyscy, którzy doświadczyli tradycyjnego masażu tajskiego przyznają, iż w nadzwyczajny sposób uśmierza on wszelkie chroniczne bóle, usprawnia narządy ruchu, likwiduje usztywnienia stawów, przykurcze oraz napięcia mięśniowe. Stymuluje także krążenie krwi i limfy, spowalniając w ten sposób proces starzenia, a szczególnie powstawanie zmarszczek i wiotczenie skóry. Osoby korzystające z masażu tajskiego odczuwają wszechogarniający relaks i absolutne wyciszenie umysłu. Niektórzy klienci, podczas dłuższych sesji, zapadają nawet w spokojną drzemkę, aby obudzić się odświeżeni i pełni energii.


Niewiedza i krzywdzące stereotypy powodują, iż wiele osób kojarzy masaż tajski z "usługami erotycznymi" i oczami wyobraźni widzi rozświetloną czerwonymi neonami ulicę Bangkoku i wszelkie "atrakcje" przez nią oferowane. Usługi tam świadczone nie mają jednak NIC WSPÓLNEGO z tradycyjnym masażem tajskim. Niestety, wciąż bardzo niewiele osób wie, że za hasłem "masaż tajski" stoi tysiącletnia tradycja dalekowschodniej medycyny i nie wolno go pojęciowo łączyć z procederem prostytucji. Jednym z naszych celów jest budowanie tej nowej, pozbawionej fałszywych stereotypów, świadomości.

wymiar terapeutyczny

© 2007-2012 - Chaiyo "Tajski masaż tradycyjny". All rights reserved.