adres: Galeria Ursynów ul. KEN 36
lokal nr 102, pierwsze piętro
lub: Osiedle Marina Mokotów
ul. Przejazd 4 lok.8 kontakt
  
Historia
Historia Nuat Boran - masażu tajskiego - sięga 2500 lat. Wiedza ta dotarła na teren dzisiejszej Tajlandii z północnych Indii, z doktorem Jivaka Kumar Bhaccha. Był on przyjacielem samego Buddy i lekarzem pierwszych buddyjskich mnichów. Reliefy przedstawiające sceny masażu Nuat Boran możemy podziwiać na murach słynnych świątyń Angkor (teren dzisiejszej Kambodży), datowanych na początek drugiego tysiąclecia n.e.
Pierwsze udokumentowane wzmianki o Nuat Boran, w literaturze Świata Zachodniego, datują się na rok 1661. Pochodzą one z relacji Simona de Loubere, francuskiego urzędnika przy dworze królewskim w Ayutthaya (ówczesna stolica Królestwa Syjamu, czyli Tajlandii).

W roku 1836, za panowania Ramy III, cała starożytna wiedza o sztuce medycznej została królewskim dekretem zgromadzona w świątyni Wat Po w Bangkoku, gdzie utworzono parauniwersytet nauczający medycyny, farmacji oraz leczniczego masażu. Tam też w roku 1906, podczas panowania Ramy V, zebrana wiedza została przetłumaczona na współczesny język tajski i uznana za oficjalną Medycynę Królewską. Kodyfikacja ta zawierała wszystkie procedury masażu, nazwane Terapia Rąk - Tum ra nuad Chabub Luang. Od 1962 roku w obrębie świątyni Wat Po istnieje otwarta szkoła masażu, której absolwentami są także nasi masażyści.

główne zasady

© 2007-2012 - Chaiyo "Tajski masaż tradycyjny". All rights reserved.