• Pierwszy
    w Krakowie

    Salon Masażu
    Tajskiego

  • Drugi
    w Polsce

    Salon Masażu
    Tajskiego

Masaż Tajski - Kraków

Odkryj starożytny sposób na zdrowie, dobre samopoczucie i urodę!

Nuat Boran - tradycyjny masaż tajski - to nadzwyczaj skuteczna metoda terapii manualnej o wielowiekowej historii, łącząca w sobie elementy jogi, akupresury i refleksologii. Dzięki temu unikalnemu połączeniu, masaż w sposób holistyczny wpływa na poprawę kondycji fizycznej, emocjonalnej i intelektualnej. Poznaj dobroczynne oddziaływanie Nuat Boran. Poczuj atmosferę wszechogarniającego wyciszenia i relaksu. Pozbądź się stresów i uciążliwych dolegliwości. Pozwól, niech przemówi do Ciebie 2200 lat wspaniałej tradycji.

W naszym salonie w Krakowie masaże wykonywane są wyłączenie przez tajskie masażystki szkolone w świątyni Wat Pho w Bangkoku.

Dowiedz się więcej

Masaż tajski Kraków

Medycyna tajska

Początki tradycyjnej medycyny tajskiej kryją się gdzieś w pomroce dziejów, jednak łatwo możemy wskazać cztery źródła, z połączenia których wyłonił się system medyczny praktykowany w ponad 6.000 szpitali i klinik w całej Tajlandii...

Medycyna tajska

Początki tradycyjnej medycyny tajskiej kryją się gdzieś w pomroce dziejów, jednak łatwo możemy wskazać CZTERY ŹRÓDŁA, z połączenia których wyłonił się system medyczny, promowany dziś i upowszechniany przez Narodowy Instytut Tradycyjnej Medycyny Tajskiej i praktykowany w ponad 6.000 szpitali i klinik w całej Tajlandii.

1. Lokalne tradycje medycyny ludowej i szamanizmu, panujące w Tajlandii, nim pojawiły się na jej terenie wielkie religie i systemy filozoficzne – hinduizm i buddyzm.
2. Medycyna buddyjska, rozpowszechniana i praktykowana przez mnichów, którzy zaczęli napływać z północnych Indii (przez Birmę) już w III wieku p.n.e.
3. Ajurweda – starożytny system medyczny, który dotarł z Indii na tereny dzisiejszej Tajlandii wraz z hinduizmem za pośrednictwem Imperium Khmerskiego, a raczej poprzedzających je królestw Funan i Czenla, około I wieku p.n.e.
4. Tradycyjna Medycyna Chińska – mogąca się pochwalić trzema tysiącami lat historii, rozpowszechniona dziś na całym świecie wielka tradycja medyczna, która dotarła do Tajlandii wraz z migrującymi z południowo-zachodnich Chin ludami tajskimi (między X a XIII wiekiem n.e.)

Współczesna Tradycyjna Medycyna Tajska dzielona jest na „medycynę wewnętrzną”, w skład której wchodzi ziołolecznictwo oraz dietetyka i „medycynę zewnętrzną”, do której należy, poza technikami masażu (uciski, akupresura, rozciąganie itp.), także chiropraktyka, zastosowanie baniek, jak również zewnętrzna aplikacja ziół poprzez balsamy, maści i kompresy ziołowe.

Ciało i duch

Praca z ciałem przybierać może wiele odmiennych form, za którymi stoją różne tradycje rozumienia człowieka - jego roli i miejsca w świecie, społeczeństwie, a także w wymiarze duchowym i mistycznym...

Ciało i duch

Praca z ciałem przybierać może wiele odmiennych form, za którymi stoją różne tradycje rozumienia człowieka - jego roli i miejsca w świecie, społeczeństwie, a także w wymiarze duchowym i mistycznym.
W wielu tradycjach, głównie dalekowschodnich, ciało traktowane jest jako swoisty wehikuł. Dzięki niemu – gdy używamy go świadomie i z pełną atencją - wznieść się możemy na wyższy poziom postrzegania rzeczywistości, a nawet osiągnąć pewien stopień oświecenia.
Człowiekowi Zachodu zazwyczaj trudno jest przyjąć podobną perspektywę, nie leży ona w głównym nurcie naszej kultury. Jednak znaczenie ciała i sygnałów, które nam daje i z których możemy czerpać wiedzę o sobie, swoich emocjach, blokadach, ograniczeniach i nieuświadomionych potrzebach podkreślane jest i wykorzystywane w wielu współczesnych nurtach psychoterapii. Należą do nich przede wszystkim wegetoterapia Wilhelma Reicha, analiza bioenergetyczna Alexandra Lowena oraz, w mniejszym zakresie, psychoterapia Gestalt i psychologia zorientowana na proces Arnolda Mindella.
Do „bezdotykowych” metod pracy z ciałem możemy zaliczyć, między innymi, coraz bardziej popularne w świecie Zachodu praktyki jogi, pranajamy, medytacji mindfulness, reiki, oddychania holotropowego, Tai chi oraz Qigong.
Metody „dotykowe” to oczywiście wszelkie techniki masażu terapeutycznego, z masażem tajskim na czele (to nasz subiektywny punkt widzenia), a także refleksologia, chiropraktyka, Technika Bowena, Rolfing (integracja strukturalna) i metoda Feldenkraisa.

Terapie manualne

Odczuwanie bólu i dyskomfortu ciała może być spowodowane, co oczywiste, urazami mechanicznymi, przewlekłymi dolegliwościami, które skutkują zwyrodnieniami, a także napięciami stresopochodnymi, kumulującymi się w tkankach ciała...

Terapie manualne

Odczuwanie bólu i dyskomfortu ciała może być spowodowane, co oczywiste, urazami mechanicznymi, przewlekłymi dolegliwościami, które skutkują zwyrodnieniami, a także napięciami stresopochodnymi, kumulującymi się w tkankach ciała.
Terapie manualne to ogólna kategoria, do której przypisujemy wszelkie metody i techniki diagnostyki i leczenia odwracalnych zaburzeń funkcjonalnych układu ruchu (stawów, mięśni, powięzi, więzadeł). Dodatkowo działają one stymulująco na płynne tkanki łączne, czyli układ krwionośny i limfatyczny. Badanie i interwencja wykonywane są rękoma terapeuty, stąd ów sposób pracy nazywany jest terapią manualną.
Najistotniejsze techniki terapii manualnych to:

  • manipulacje, czyli techniki szybkie, poszerzające zakres ruchomości stawów, którym często towarzyszy dźwięk chrupnięcia lub „kliknięcia”
  • mobilizacje: wolniejsze, mniej gwałtowne techniki rozciągające, uelastyczniające tkankę miękką, głównie ścięgna
  • masaż: oddziałuje na wszystkie tkanki miękkie, to znaczy skórę, mięśnie, powięzie, więzadła, ścięgna, okostną, a także dynamizuje układ krwionośny i limfatyczny, płyn tkankowy i może pozytywnie wpływać na funkcjonowanie organów wewnętrznych.
Wszystkie wymienione techniki i zalety terapii manualnych zawiera w sobie Tradycyjny Masaż Tajski. Oznacza to, że stanowi on pełną, uniwersalną i domkniętą metodę pracy z ciałem i znacznie wykracza poza definicję samego masażu.

Tajlandia

Być może nie wiecie, że Tajlandia, jako jedyny z krajów Azji Południowo-Wschodniej, nie została nigdy skolonizowana przez kraje Zachodniego Świata, a jedna z oficjalnych nazw kraju, Prathet Thai, tłumaczyć można jako „Kraj Wolnych Ludzi”...

Tajlandia

Być może nie wiecie, że:

  • Tajlandia, jako jedyny z krajów Azji Południowo-Wschodniej, nie została nigdy skolonizowana przez kraje Zachodniego Świata, a jedna z oficjalnych nazw kraju, Prathet Thai, tłumaczyć można jako „Kraj Wolnych Ludzi”
  • Podobnie jak Wielka Brytania, Tajlandia jest monarchią konstytucyjną, a król otoczony jest powszechnym szacunkiem. Za lekceważące gesty bądź słowa na temat monarchy można spędzić sporo czasu w gorącej i dusznej celi
  • Buddyzm Therawada jest religią 94% Tajów, w kraju znajduje się 35,000 świątyń. Każdy chłopiec, przed ukończeniem 20 roku życia, powinien doświadczyć życia monastycznego i stać się mnichem na rok bądź dwa. Kobiety starają się obecnie przełamać męski monopol i walczą o równouprawnienie i pełny dostęp do życia klasztornego.
  • 3200 kilometrów linii brzegowej i 1430 wysp powodują, że Tajlandia jest istnym rajem dla wielbicieli plaż i zabawy w morzu
  • Zwolennicy gór powinni się udać na północ Tajlandii. Tam też można zachwycić się różnorodnością kulturową lokalnych mniejszości etnicznych
  • Stolica Tajlandii, Bangkok, to prawie 10-milionowa metropolia, odwiedzana co roku przez 15 milionów turystów (w tym samych Tajów). Jest najgorętszym miastem świata (średnia roczna temperatura), często „stoi w korkach” i spowija go chmura zanieczyszczeń, ale mimo to trzeba Bangkok zobaczyć – jest fascynujący!
  • Tajlandia to królestwo nie tylko ludzi, ale i zwierząt. 10% wszystkich znanych gatunków ptaków znajdziemy w Tajlandii. Na wolności żyje tam około 2.500 słoni (drugie tyle jest udomowionych i często, niestety, okrutnie traktowanych), tapiry, tygrysy, nosorożce, makaki i gibbony, woły gaur i krokodyle. Tajlandia jest domem dla najmniejszego ssaka świata: nietoperza świnionosa malutkiego, a jej wody przybrzeżne nawiedza największa ryba świata – rekin wielorybi. - Tajlandia jest największym światowym eksporterem ryżu i... orchidei. Kwiat ów, którego 1,500 gatunków można znaleźć w lasach Tajlandii, jest narodowym symbolem kraju.
  • Tajska kuchnia, lokalna sztuka walki Muay Thai oraz Tradycyjny Masaż Tajski to trójca najbardziej rozpoznawalnych „ambasadorów tajskiej kultury” na świecie.

Nasza ofertaNuat Boran

Masaż tajski jest starożytną metodą terapii, łączącą w sobie elementy jogi, akupresury i refleksologii. Dzięki takiemu połączeniu w sposób holistyczny poprawia kondycję fizyczną, emocjonalną i intelektualną.

Tajski masaż klasyczny całego ciała

Najczystsza forma masażu tajskiego o wielowiekowej tradycji (źródła mówią o ponad 2000 lat).

Dowiedz się więcej

Tajski masaż klasyczny całego ciała z kompresami ziołowymi

Masażyści ze świątyni Wat Pho w Bangkoku zalecają, aby terapeutyczne oddziaływanie masażu wspomagać i dopełniać, stosując w jego trakcie podgrzewane kompresy ziołowe.

Dowiedz się więcej

Tajski masaż całego ciała z olejkami aromatycznymi

Nadzwyczaj relaksujący i rewitalizujący masaż z zastosowaniem olejków aromatycznych - ekstraktów z lawendy, palisandru, eukaliptusa, mięty, jaśminu i ylang-ylang (jagodlinu wonnego).

Dowiedz się więcej

Tajski masaż całego ciała dla osób intensywnie uprawiających sport (z olejkami)

Międzywysiłkowy i powysiłkowy, głęboko penetrujący masaż olejowy.

Dowiedz się więcej

Tajski masaż całego ciała dla kobiet po okresie ciąży

"Wariacja na temat" klasycznego masażu tajskiego, z indywidualnie dobranym zastosowaniem kompresów ziołowych, balsamów relaksujących i olejków aromatycznych.

Dowiedz się więcej

Tajski masaż całego ciała dla seniorów

"Wariacja na temat" klasycznego masażu tajskiego. Masażystka poświęca szczególną uwagę narządom ruchu.

Dowiedz się więcej

Masaż wyszczuplający i modelujący sylwetkę (wykonywany tylko w salonie przy ulicy Dietla)

Masaż izometryczny, połączony z pewnymi technikami łącznotkankowymi oraz technikami masażu klasycznego, które działają wyszczuplająco i ujędrniająco.

Dowiedz się więcej

Tajski masaż pleców, ramion i głowy

Połączenie różnych technik masażu, mające na celu wyeliminowanie zarówno pourazowych jak i chronicznych bólów różnych części kręgosłupa.

Dowiedz się więcej

Tajski masaż stóp i nóg (z elementami refleksoterapii)

Akupresurowy masaż, skoncentrowany na podeszwach stóp, połączony z masażem palców stóp, kostek, łydek i ud.

Dowiedz się więcej

Rytuał z olejkiem CBD

Głęboko relaksujący rytuał z konopnym olejkiem CBD.

Dowiedz się więcej

Antystresowy tajski masaż twarzy i głowy & Uniserum Flagolie

Antystresowy tajski masaż twarzy i głowy to zabieg, który pozwoli Ci na oderwanie się od codziennej gonitwy myśli. Dzięki zrelaksowaniu mięśni twarzy, karku i głowy doświadczysz błogiego odprężenia, a kondycja Twojej skóry wyraźnie się poprawi. Szczególni

Dowiedz się więcej

Nasze masażystkiZe świątyni Wat Pho

Przyleciały z daleka, do kraju, w którym przez pół roku jest mało światła, jest zimno, a jedzenie prawie w ogóle nie jest przyprawione. A jednak pracują z pełnym zaangażowaniem, intensywnie, ze spokojem, oddaniem, empatią dla klientów. Są zazwyczaj radosne, dużo żartują, uśmiechają się. Dzielne, silne kobiety. Dokładamy wszelkich starań, by ułatwić im pobyt w Polsce, zapewnić poczucie bezpieczeństwa, dać konieczne wsparcie i stworzyć przyjazną, ciepłą atmosferę.

Nasze salonyKraków

Oba adresy znajdują się w ścisłym centrum miasta, w odległości krótkiego spaceru od Rynku Głównego. Dojazd środkami transportu publicznego z innych części Krakowa jest także wyjątkowo łatwy: na Grodzką – przystanek “Plac Wszystkich Świętych”, na Dietla – przystanek “Starowiślna”.



top