Blog

Świątynia Wat Pho w Bangkoku

10 May 2023

tajlandia (1).png

Świątynia Wat Pho w Bangkoku

Wat Pho to jedna z najważniejszych i największych świątyń buddyjskich w Bangkoku, stolicy Tajlandii. Znana jest przede wszystkim z ogromnej, pozłacanej figury leżącego Buddy, która liczy 46 metrów długości i 15 metrów wysokości. Ów budda znany jest pod nazwą "Buddy Śpiącego". Jednak nie tylko ta ikona czyni z Wat Pho jedno z najpopularniejszych miejsc w Tajlandii, mieści się w niej bowiem również najważniejsza szkoła masażu w kraju, będąca zarazem jedną z najlepszych szkół masażu na świecie. Sama świątynia ma bogatą historię i jest pełna dziedzictwa kulturowego, które przyciąga wielu ludzi z całego świata.

Historia świątyni Wat Pho w Bangkoku

Świątynia Wat Pho to jedno z najważniejszych miejsc w Bangkoku i jedna z najstarszych i największych świątyń w tym regionie. Historia świątyni sięga XV wieku, kiedy to król Rama I zdecydował o przeniesieniu stolicy z Thonburi do Bangkoku. W celu uczczenia tej okazji, rozpoczął budowę nowej świątyni, która miała być centrum kulturalnym i duchowym miasta.

W ciągu kolejnych stuleci, świątynia była wielokrotnie przebudowywana i rozbudowywana, w tym w okresie panowania króla Rama III, który przeprowadził gruntowną renowację świątyni. Podczas tej renowacji dodano również wiele nowych budynków i posągów.

Wat Pho to również miejsce, gdzie utrzymywano i rozwijano tradycyjną tajską medycynę i masaż. W ciągu wieków, świątynia stała się ważnym ośrodkiem naukowym, medycznym i kulturalnym dla całej Tajlandii. Szkoła masażu w świątyni Wat Pho w Bangkoku

Już od setek lat w świątyni prowadzona jest szkoła masażu, która przyciąga uczniów i uczennice z całego świata.

Historia szkoły masażu w Wat Pho sięga XVIII wieku, kiedy król Rama III nakazał renowację świątyni. W trakcie prac odkryto wiele starych manuskryptów zawierających wiedzę na temat leczenia i masażu, które dotychczas były przekazywane tylko ustnie. Wtedy to król Rama III nakazał zorganizowanie szkoły masażu w świątyni, aby umożliwić szerszemu gronu osób zdobycie wiedzy na temat tajskiego masażu i zachować tę tradycję na przyszłe pokolenia.

Szkoła Wat Pho szybko stała się czołowym ośrodkiem szkoleniowym, a jej reputacja przyciągała uczniów z całego kraju. W 1955 roku szkoła została oficjalnie przemianowana na "Wat Pho Thai Traditional Medical and Massage School", a w 1962 roku otrzymała status oficjalnego centrum szkoleniowego Tajskiego Ministerstwa Zdrowia.

Dziś szkoła Wat Pho nadal oferuje szeroki zakres kursów i szkoleń z tajskiego masażu, w tym tradycyjnego masażu tajskiego, refleksologii, masażu olejami i masażu ziołowego. Szkoła jest znana z wysokiej jakości szkoleń oraz z tego, że jej absolwenci i absolwentki są najbardziej pożądani(/e) w branży masażu.

Świątynia Wat Pho a praktyki buddyjskie

Tradycja tajskiego masażu sięga nawet 2,5 tysiąca lat wstecz, a jej korzenie sięgają tak daleko jak korzenie buddyzmu. Zgodnie z legendą twórcą masażu tajskiegobył osobisty lekarz Buddy – Shivago Komparaj. Przez setki lat masaż buddyjski był formą terapii praktykowanej, doskonalonej i przekazywanej przez mnichów. W czasach starożytnych masaż był również praktykowany przez wojowników, którzy stosowali go do przywracania formy i kondycji po wyczerpujących bitwach.

Chaiyo a świątynia Wat Pho

W krakowskich salonach masażu tajskiego Chaiyo, najdłużej działających salonach masażu tajskiego w Krakowie, dbamy o najwyższy profesjonalizm i prawdziwie autentyczną jakość usług. Dlatego wszystkie z zatrudnionych przez nas masażystek nie tylko mają co najmniej 10-letnie doświadczenie w pracy z ciałem, ale także zdobywały wiedzę i praktykę właśnie w znakomitej świątyni Wat Pho. A dalej, ze swoją wiedzą, wyruszyły w świat, aby zawodowo opiekować się Państwa potrzebami.top