Blog

5 powodów, dla których warto wybrać się na tajski masaż

25 October 2022

Tajski masaż jest zabiegiem o tradycji liczonej nie w setkach, a w tysiącach lat. Pokolenia czerpały z korzyści, jakie niesie za sobą ta forma odnowy, działająca wieloaspektowo i na różnych poziomach ciała. Współcześnie nauka coraz częściej dowodzi skuteczności tajskiego masażu, szczególnie w obrębie pracy z bólem i korzyści dla zdrowia psychicznego.

Poznaj 5 powodów, dla których warto wybrać się na tajski masaż

Jest mnóstwo powodów, dla których warto iść na tajski masaż. W tej serii przedstawimy Wam niektóre z nich, potwierdzonych tradycją, współczesną nauką, jak i naszym niemal dwudziestoletnim doświadczeniem w prowadzeniu autentycznego salonu masażu Nuat Boran.

Czy tajski masaż relaksuje?

Odprężenie to pierwsza z zalet tajskiego masażu, która przychodzi do głowy każdej osobie, która go doświadczyła. Uczestnicząc w tajskim masażu jest się w tu i teraz, tym bardziej, że tajski masaż jest zabiegiem dynamicznym. W ramach tej techniki masażu pracuje się z całym ciałem układając je w najróżniejszych pozycjach, masując, naciągając i kołysząc. To pozwala skupić się na doświadczeniu, jednocześnie głęboko wyciszając i rozluźniając. Zmniejszenie poziomu napięcia w ciele i umyśle to z pewnością pożądany aspekt takiego zabiegu!

Czy tajski masaż poprawia jakość snu?

Tajski masaż, szczególnie wykonywany regularnie lub w godzinach popołudniowo-wieczornych, przygotowuje ciało na głęboką regenerację w trakcie snu i wspomaga osoby cierpiące z powodu bezsenności. Dowiodło tego między innymi badanie American Massage Therapy Association wskazujące, że masaż wspiera sen zarówno u dzieci, dorosłych, jak i osób starszych.

Czy tajski masaż pomaga na bolące mięśnie i stawy?

Tradycyjny masaż tajski wpływa na ból i napięcia mięśni i stawów, co potwierdzają coraz liczniej przeprowadzane badania w tym zakresie. Pierwsze efekty są właściwie natychmiastowe i utrzymują się przez jakiś czas - regularność zabiegów pozwala na cieszenie się nimi dłużej, a nawet poprawę kondycji tych tkanek. Mogą być one szczególnie korzystne dla osób uprawiających sport, starszych, po urazach (które zawsze należy wcześniej skonsultować i wspomnieć o nich zapisując się na masaż, ponieważ niektóre mogą być przeciwwskazaniem).

Czy tajski masaż zwiększa poziom energii?

Odczuwalnym efektem masażu tajskiego jest podniesienie nastroju i zwiększenie poziomu energii. Być może to wpływ relaksu i wyciszenia, który działa odżywczo na ciało i poprawia nastrój. Adeptki i adepci tajskiego, tradycyjnego masażu oraz medycyny uważają , że fo naciskanie tak zwanych linii Sen sprawia, że energia przemieszcza się sprawniej przez ciało, odblokowując zatrzymany przepływ - podobie do wpływu równie znanej i cenionej akupunktury.

Czy tajski masaż poprawia krążenie

Nie tylko energia lepiej krąży w ciele pod wpływem tajskiego masażu. Taki zabieg pomaga uregulować ciśnienie krwi. Także dotlenienie wynikające z głębszego oddychania wpływa pozytywnie na krążenie i odciąża układ sercowo-naczyniowy.

Odwiedź nas i przekonaj się na własnej skórze

W Chaiyo wykwalifikowane masażystki pochodzące z Tajlandii, szkolone w świątyni Wat Pho w Bangkoku, wykonują tajski masaż Nuat Boran od 16 lat. Na chwilę obecną, w 2022 roku, oba nasze salony masażu znajdują się na pierwszych dwóch miejscach rankingu portalu TripAdvisor w kategorii Spa&Wellness, od lat otrzymując wyróżnienia jakości. Pozwól nam zadbać o Twoje dobre samopoczucie i umów się na niezapomniany, autentyczny masaż.top