Blog

5 rzeczy o tajskim masażu, których nie wiesz

27 September 2022

thai massage.jpg

5 rzeczy o tajskim masażu, których nie wiesz

Zanim odwiedzisz salon tajskiego masażu, dowiesz się 5 rzeczy, które powinno się wiedzieć o tej starożytnej technice pracy z ciałem.

Technika tajskiego masażu

Masaż tajski to starożytna metoda, którą definiowano przez stulecia jako sposób na leczenie ciała z pomocą dłoni. Jest jedną z najstarszych technik masażu na świecie, datowaną na ponad 2200 lat wstecz.

Tutaj dowiesz się więcej o technikach stosowanych w masażu tajskim.

W tradycyjnym masażu tajskim nie stosuje się balsamów i olejków

W ramach tradycyjnego masażu tajskiego, osoba otrzymująca masaż jest ubrana, a więc nie wykorzystuje się do jego wykonania nawilżających substancji. Ciało jest raczej rozciągane, masowane, ściskane i kołysane. Są jednak wariacje na temat tajskiego masażu, o dodatkowych i różnorodnych korzyściach, które zakładają użycie olejków czy kompresów.

Tradycyjny masaż tajski podąża za liniami energetycznymi w ciele

Tradycyjny tajski masaż należy do rodziny orientalnych technik terapeutycznych, opartych na teorii przepływu energii wewnątrz ludzkiego ciała, takich jak teoria energetycznych linii Sen i konieczności zachowania równowagi energetycznej. Masażystki, wykorzystując poszczególne techniki masażu, poruszają się dokładnie po tych liniach z pomocą nieprzypadkowych sekwencji ruchów.

Tradycyjny tajski masaż wykonuje się na leżąco

Masaż tajski nazywany jest “jogą dla leniwych” lub “jogą z asystą”. Podobieństwo do jogi może wynikać między innymi z faktu, że wykonuje się go na leżąco - tradycyjnie na macie, często również na odpowiednim stole do masażu, który zapewnia masażystce dostęp do wszystkich partii ciała. Powodem jest zapewnienie ciału możliwości bycia swobodnie rozciąganym i uciskanym, po ułożeniu w odpowiednich pozycjach.

Tradycyjny masaż tajski przynosi fizyczną i psychiczną ulgę

Tradycyjny tajski masaż pomaga rozluźnić ciało, zmniejszyć stany bólowe i zredukować skutki niezdrowych nawyków, takich jak siedzenie w niewskazanej pozycji przy komputerze. A do tego działa wyciszająco i łagodząco na układ nerwowy, jednocześnie zwiększając poziom energii.

Chaiyo powstało 16 lat temu, jako pierwszy masaż salonu tajskiego w Krakowie. Odwiedź nas, aby doświadczyć głębokiego relaksu i autentycznego masażu, wykonanego przez profesjonalistki z co najmniej 10-letnim doświadczeniem, które sztuki masażu uczyły się w świątyni Wat Pho w Tajlandii. To będzie niezapomniane przeżycie.top