Blog

Wpływ tajskiego masażu na zmniejszenie bólu poparty badaniami

27 September 2022

chaiyo ból.jpg

Wpływ tajskiego masażu na zmniejszenie bólu jest poparty badaniami

Tajski masaż to licząca ponad 2200 lat technika masażu będącego sposobem na dobre samopoczucie i witalne ciało. Oryginalnie traktowany jako lecznicza sztuka, tradycje czerpie między innymi z indyjskiej ajurwedy i tradycyjnej medycyny chińskiej.

Nuat Boran - tradycyjny masaż, wykonywany w naszym salonie w Krakowie od 16 lat wyłącznie przez tajskie masażystki, szkolone w świątyni Wat Pho w Bangkoku - to nadzwyczaj skuteczna metoda terapii manualnej o wielowiekowej historii, łącząca w sobie elementy jogi, akupresury i refleksologii. Nazywa się go czasem zresztą “jogą z asystą” - masażystka wykorzystuje techniki polegające na rozciąganiu, nacisku i kołysaniu, które rozładowują napięcie, rozluźniają, a przy okazji poprawiają elastyczność i krążenie.

Na co działa tajski masaż?

Taki holistyczny masaż, oddziałujący na całe ciało, ma mnóstwo korzyści, od poprawy samopoczucia po ogólny dobrostan ciała. Naukowcy i naukowczynie przyglądają się jego fenomenowi i potwierdzają to, co adepci tej sztuki wiedzą od ponad dwóch tysiącleci: tajski masaż nie tylko odpręża, ale także wspiera zdrowie.

Wpływ tajskiego masażu na ból

Dziś przyjrzymy się wielowymiarowemu wpływowi tajskiego masażu na ból i napięcia. Jak wynika z badań, jest on korzystny między innymi w przypadku przewlekłych bólów głowy, bólu pleców oraz sztywności i napięcia mięśni i stawów.

Bóle głowy

Jeśli doświadczasz migren i napięciowego bólu głowy, tradycyjny tajski masaż może pomóc zmniejszyć ich objawy.

W paru niewielkich, małych badaniach na osobach z chronicznym bólem głowy wykazano, że tajski masaż redukuje zarówno intensywność migren jak i napięcie towarzyszące bólowi głowy, a skutki jednego masażu trwają od paru dni do nawet 15 tygodni.

Bóle pleców

Tajski masaż może być efektywnym sposobem na zredukowanie bólu pleców bez udziału leków.

Badacze w Tajlandii przestudiowali wpływ tradycyjnego masażu na bóle pleców u 120 osób z niespecyficzną bolesnością w krzyżu i odcinku lędźwiowym. Połowie grupy w ramach badania wykonywano jedynie tajski masaż, a na pozostałych stosowano techniki takie jak gorące kompresy i ręczne rozciąganie bolesnych obszarów. Masaże wykonywano dwa razy w tygodniu przez miesiąc i u obu grup po tym czasie odnotowano zmniejszenie objawów.

Inne badania wykazały, że masaż tajski zmniejsza ból pleców związany z punktami spustowymi – napiętymi, bolesnymi skupiskami mięśni – w górnej części pleców.

Zmniejszenie napięcia i sztywności mięśni

Tajski masaż może także zmniejszyć ból i sztywność mięśni.

W jednym z badań w tym zakresie poddano osoby z zapaleniem stawów kolanowych terapii polegającej na ćwiczeniach połączonych z zabiegami tajskiego masażu. Badanie wykazało, że po 8 tygodniach zarówno zmniejszyły się objawy bólowe, jak i poprawiła się jakość przemieszczania się.

Inne badanie, na 60 osobach z chorobą zwyrodnieniową stawu kolanowego, wykazało, że 3 tygodnie tajskiego masażu zmniejsza codzienny ból porównywalnie do 3 tygodni stosowania ibuprofenu.

Tajski masaż dla zmniejszenia bólu i napięć

Istniejemy w Krakowie od 2006 roku. Jesteśmy salonem masażu odznaczonym wyróżnieniem Travelers Choice 2022 serwisu TripAdvisor, a we wrześniu 2022 roku oba nasze salony zajmują pierwsze miejsce w rankingu TripAdvisor wśród krakowskich obiektów w kategorii SPA&Wellness.

Nasze masażystki pochodzą z Tajlandii, gdzie uczyły się sztuki masażu tajskiego. Każda z nich ma co najmniej 10-letnie doświadczenie w pracy z ciałem i z największą wrażliwością i troską zadba o Twoje potrzeby.

Chcesz umówić wizytę? Tu dowiesz się jak ją zarezerwować.top